Klima ne soğutuyor, ne ısıtıyor ?

Klima bakım ve arıza konuları hakkında bilgi paylaşımı bu bölümde
gokhanbaday
Moderatör

Klima ne soğutuyor, ne ısıtıyor ?

Mesaj gönderen gokhanbaday » Pzt Haz 24, 2019 9:35 am

Merhabalar, evime nakil olarak getirttiğim klima nakil sonrası testte ısıtma yaptı sonra klimayı kapattık bir daha kullanmadık.Aradan 3 ay geçip havalar ısınıp da açınca dış ünite devreye giriyor, iç ünite devreye giriyor hava üflüyor ancak ne ısıtma ne de soğutma yapıyor. Nakili yapan arkadaş gazını kontrol ettim gazda sıkıntı yok demişti.

Bu arıza ile ilgili yardımcı olabilecek bir arkadaş arıyorum.
Kullanıcı avatarı
UmutBekdik

Re: Klima ne soğutuyor, ne ısıtıyor ?

Mesaj gönderen UmutBekdik » Cmt Haz 29, 2019 8:05 pm

Klima çalışıyor ve ne sogutuyor ne ısıtmıyorsa gaz problemi önceliktir. Gaz kontrolden sonra kapasaför 4 yollu vana vb kontrol edilerek gidilir
Elekrik alanında edindiğim tecrübeleri insanlara aktarıyorum.
Kullanıcı avatarı
AlperGenc
Site Admin
İletişim:

Mesaj gönderen AlperGenc » Cmt Haz 29, 2019 8:12 pm

Teşekkürler Umut bey, bende gaz problrmi diye düşündüm ama Gökhan beye gazda problem olmadığını söyledikleri için cevap verememiştim bu soruya. Farklı bir klimacıya baktırsa iyi olur.
Bir elektrikçi olarak yaşamam gereken standart hayatın aksine blog yazarak daha çok araştırma ve paylaşma fırsatı buluyorum. https://alpergenc.net
gokhanbaday
Moderatör

Mesaj gönderen gokhanbaday » Prş Tem 04, 2019 8:37 pm

Bugün Klimacı arkadaş geldi. Taşımayı yapan arkadaş bakır boruya yeni ağız yaparken yanlış yapmış. O ağızdan tüm gaz kaçmış Yeniden gaz basıldı. Ağızlar düzeltildi problemsiz kullanıyorum. Cevap verenlere teşekkür ederim.